Na która opcję prowadzenia ksiąg rachunkowych w naszej firmie postawić?

Zakładając własny interes, prędzej czy później spotykasz się z koniecznością zlecenia prowadzenia rachunkowości i tak samo jest niezależnie od tego, czy są to pełne księgi rachunkowe czy jedynie łatwe rozliczenia jak książka czy ryczałt.

Dokumenty
Admin: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Nie zawsze osoba prowadząca działalność potrafi zgodnie z przepisami poprowadzić księgowość, a po drugie - rzadko kiedy ma na to czas. Niestety wybór odpowiedniej osoby nie jest zazwyczaj tak prosty, jak nam się wydaje. Przede wszystkim ze względu na mnogość możliwości dostępnych na rynku, oraz na znaczącą odpowiedzialność finansową związaną z tym zadaniem.

Powinniśmy wiedzieć, iż niezależnie, czy zdecydujemy się na zatrudnienie księgowej czy podpisaniu umowy z biurem, w każdym z tych przypadków odpowiadamy finansowo za pomyłki. W przypadku biura sytuacja wygląda trochę lepiej - ma ono ustawowy obowiązek posiadania polisy ubezpieczeniowej od popełnionych błędów, więc w razie pomyłki mamy szansę na odszkodowanie i zwrot poniesionych przez nas wydatków. Z drugiej strony zatrudnienie osoby na stanowisku księgowej pozwala na dokładniejszą kontrolę nad finansami i szybszy dostęp do deklaracji. Gdy w końcu podejmiemy już decyzję - załóżmy, że zdecydowaliśmy się skorzystanie z usług biura rachunkowego (rekomendujemy przejrzeć tą stronę) - poszukajmy takiego, które przede wszystkim będzie godne zaufania.


Inne wiadomości

Rozliczysz swój PIT samodzielnie? Jeżeli nie wiesz, jak konkretnie to uczynić, skorzystaj z pomocy fachowca!

pit 38
Admin: Southbank Centre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele ludzi rozlicza swoje zeznania podatkowe osobiście. Już wkrótce zbliża się czas, gdy trzeba będzie rozliczyć swoje zeznania podatkowe za rok 2016. Czy zdecydujesz się na wypełnienie PIT-a samodzielnie czy też raczej będziesz wolał skorzystać z pomocy fachowca w tym zakresie? Jeżeli wiesz, czy na przykład jest PIT 38 i jakie konkretnie ulgi Ci przysługują, wówczas na pewno możesz pokusić się o rozliczenia PIT-a samodzielnie.

Najlepiej popytajmy wśród okolicznych przedsiębiorców. Jest to przynosząca najlepsze efekty metoda. Jednak jeśli nie dysponujemy takimi znajomościami - korzystajmy z wyszukiwarki internetowej. Wpiszmy w wyszukiwarkę frazę, która nas interesuje, dopisując do niej nazwę miasta, aby zawęzić teren poszukiwania. Przykładowo: usługi rachunkowe Olsztyn Mrągowiusza 6, Centrum Podatkowe sp. z o.o.. Po uzyskaniu listy firm - przeglądnijmy opinie na temat znalezionych biur i wybierzmy to z największą renomą.
2017-12-29 09:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.