Jednym z podstawowych
obowiązków każdego czynnego podatnika jest zapłacenie podatku od uzyskanych dochodów. W Polsce odbywa się to wszystko po zakończeniu roku podatkowego, a wszystko jest określone w odpowiednich przepisach. Przez cały rok pracy pracownicy opłacają zaliczki na podatek dochodowy. Później do końca lutego kolejnego roku dostać oni powinni od swoich pracodawców rozliczenie wszystkich uzyskanych zaliczek i dochodów.

Admin: peddhapati
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli ktoś pracował w czasie roku w różnych miejscach, to takich dokumentów może mieć kilka, każdy z innego miejsca. Do rozliczenia podatków w danym roku będą jeszcze wchodzić pozostałe
dochody, które się uzyskało. Przykładowo może to być wynajem mieszkania czy zyski z akcji, to wszystko także trzeba wykazać w swoim corocznym zeznaniu. Generalnie każdy uzyskany w poprzednim roku dochód powinien być wyszczególniony w zeznaniu, zatajenie czegoś może się wiązało z dość poważnymi konsekwencjami. Czasu na przekazanie i wypełnienie zeznania do urzędu skarbowego jest całkiem dużo, bo całe cztery miesiące. Termin na dopełnienie formalności kończy się bowiem z dniem 30 kwietnia, a jeżeli jest wtedy wolne, to przesuwany jest na początek maja. W zeznaniu w pierwszej jego części podaje się wszystkie osobowe dane, koniecznie z numerem nip.
Czy czujesz ochotę przeczytać nowe wpisy? Zatem zapraszamy do wejścia w link - tam oczekuje na Ciebie moja strona www (
https://l-express.pl/kontakt).
Kolejne sekcje to wykaz dochodów,
kosztów i zapłaconych wcześniej zaliczek. Tu trzeba podać wszystkie osiągnięte przychody, przepisując je z dokumentów otrzymanych od pracodawców i uzupełniając o pozostałe rzeczy.