Jak przekonać dzieci do regularnego uprawiania sportów. Przydatne rady dla zapracowanych rodziców

Popularne sentencje przypominają, że należy od najmłodszych lat uczyć najmłodszych dobrych nawyków, tak tych żywieniowych, jak i mnóstwa innych. Lekarze podzielają tę opinię, dlatego już od dzisiaj warto zachęcać i sześciolatków, i młodzież do uprawiania sportów.

obrazek - sport
Admin: ㄚ亮
Na podstawie: http://www.flickr.com
sport - marina
Admin: ㄚ亮
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli jesteś zaciekawiona i chcesz zająć swoją pociechę bardziej aktywnymi czynnościami, trafiłaś na idealny. Niedawno do łask powróciły hulajnogi trójkołowe, które każda z was pamięta z czasów swego dzieciństwa. Hulajnogi okażą się odpowiednie dla tych pociech, które są za małe, by jeździć na rowerze. Co więcej, hulajnoga https://scootive.pl/ jest dużo tańsza od nawet przecenionego roweru i o wiele lżejsza, dzięki czemu jest komfortowa w przenoszeniu z miejsca na miejsce. Każda matka przyzna, że zapakowanie rowerka dziecięcego do bagażnika auta jest problematyczne, co z hulajnogą nie ma miejsca, ponieważ można ją położyć nawet na podłodze w aucie. Dla starszych dzieci zachęcamy do kupienia bardziej wymagających sprzętów. Pozytywnie sprawdzą się rolki regulowane. Każda matka zdaje sobie sprawę, że stopa dziecka szybko rośnie, z tego powodu zakupienie rolek z wmontowaną regulacją to bardzo celny zakup. Takie rolki będą służyć naszemu dziecku lata. W dodatku nasze dziecko nauczy się utrzymywania równowagi ciała i wzmocni mięśnie nóg. Lecz jeśli wolisz towarzyszyć dziecku w zabawie, co więcej masz własny trawnik, możesz pozwolić sobie na kupienie siatki do badmintona. Nie masz powodu do zmartwień, ponieważ rakieta do badmintona jest sporo lżejsza od jej „siostry” rakiety do tenisa. Z tego powodu gra w badmintona jest bezpieczniejsza dla dziecka, gdyż nie istnieje ryzyko, iż przy niewłaściwym wybiciu lotki rakietą kości ulegną kontuzji. Badminton jest super sposobem na spędzenie czasu wspólnie także z mężem, co pozwoli zacieśnić relacje rodzinne. A jeśli jesteś pracującą kobietą możesz wysłać swoją pociechę na wszelakiego typu zajęcia pozalekcyjne. Ostatnimi czasy największym zainteresowaniem cieszą się: szkoły tańca, kluby wspinaczkowe, pływactwo, piłka nożna i jak najbardziej nauka gry na instrumentach oraz sztuki walki.

Inne wiadomości

W jaki sposób przygotować się do wyprawy rowerowej?

kwatery prywatne
Przyszykowując się do eskapady rowerowej, krótszej lub dłuższej, powinno się wziąć pod uwagę parę ważnych obrębów. Pewnym z nich jest naturalnie bicykl. Sprawdzenie stanu technicznego przed jakimkolwiek wyjazdem jest nieodzowne – przed wszystkim chcemy bezpiecznie dojechać do celu (jak też rzecz jasna powrócić), pozwoli nam ustrzec się nieprzyjemnych niespodzianek.


Jazda na wrotkach
Admin: Jason Hullinger
Na podstawie: http://www.flickr.com
Naprawdę istotną sprawą staje się dawanie przykładu, oczywiście dobrego, który przecież idzie z góry. Jeśli mama w młodości miała łyżwy figurowe i popołudnia spędzała na osiedlowym lodowisku, a dziś ogląda kolumbijskie seriale, to trudno, aby córka zechciała oderwać się od komputera. W poszukiwaniu interesujących pomysłów można przejrzeć ofertę okolicznego emdeku i sprawdzić, jakie warsztaty są obecnie dostępne - z pewnością kurs tańca jest doskonałą alternatywą dla gry komputerowej. Ważne jest to, by i łyżwy figurowe, i deskorolki czy rowery były jak najczęściej wykorzystywane, a wówczas młody człowiek nie będzie zbyt długo siedział przed komputerem. Więcej na stronie .
O zaletach wynikających z systematycznych ćwiczeń mówi się tak często, że takie zaczynają brzmieć niczym frazesy. Dlatego najsensowniej nie koncentrować się na analizowaniu prawdziwości tych sądów, tylko pomyśleć, jak zachęcić członków najbliższej rodziny do czynnego uprawiania sportów i w taki sposób zadbać o zdrowie najbliższych.
2022-04-05 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.