W jaki sposób przygotować się do wyprawy rowerowej?

Przygotowując się do wycieczki rowerowej, krótszej bądź dłuższej, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych obrębów. Pewnym z nich jest oczywiście rower. Skontrolowanie stanu technicznego przed wszelkim wyjazdem jest konieczne – przed wszystkim potrzebujemy bezpiecznie dotrzeć do celu (jak też oczywiście wrócić), pozwoli nam ustrzec się niemiłych niespodzianek.


kwatery prywatne


Na co trzeba zatem kierować uwagę? Sprawdzić stan techniczny, zatem: czy funkcjonuje oświetlenie (nigdy nie wiadomo, czy z powodów od nas niezależnych ekskursja nie przedłuży się), sprawdzić stan hamulców (nieodzowne jest skontrolowanie działania systemu hamulcowego), opony (muszą być dobrze napompowane – nazbyt wysokie ciśnienie wywołuje szybsze eksploatowanie się, natomiast nazbyt niskie – nierównomierne zużywanie się bieżnika), właściwe ułożenie siodełka jak też kierownicy. Sakwy – są lepsze niż plecaki pod tym względem, iż nie dźwigamy ciężaru bagażu na grzbiet – powiększa to komfort jazdy. Z początku selekcjonuj łatwiejsze trasy rowerowe.


mieszkanie
Admin: Tom Hannigan
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne wiadomości

Jak przekonać dzieci do regularnego uprawiania sportów. Przydatne rady dla zapracowanych rodziców

rolki
Admin: Artur Nowacki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Doskonale znane powiedzenia przypominają, że trzeba od najmłodszych lat uczyć najmłodszych dobrych nawyków, zarówno tych żywieniowych, jak i szeregu innych. Specjaliści podzielają tę opinię, stąd już od dzisiaj warto zachęcać i sześciolatków, i nastolatków do uprawiania sportów.


Jeśli rower rowery elektryczne śląsk mamy przygotowany powinniśmy teraz przyszykować siebie. Nie przeceniajmy swoich sił! Na samym początku trzeba zatroszczyć się o naszą formę fizyczną dla przykładu biegając albo jadąc rowerem na krótszych dystansach. Z upływem czasu można sobie trasę wydłużyć. Ważny jest także stosowny strój. Odzież termiczna sprawdzi się nie wyłącznie w ujemnych temperaturach.


Ma za zadanie odprowadzenie potu z powierzchni skóry. Dobrą inwestycją będzie zakup butów rowerowych. Powinno się posiadać przy sobie właściwą mapę, przykładowo trasy rowerowe Warszawa.
2022-11-08 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.