Co to jest saperka? Do jakich celów może ona służyć w armii jak i cywilom?

Są tego typu elementy wyposażenia, które zostały stworzone do specyficznych celów. Jednak, mimo to doskonale spełniają również inne, całkiem praktyczne funkcje.


pracy
Admin: Wawel Service


Inne wiadomości

Czy interesują nas wczasy zagraniczne?

weekend
Admin: Praktyczny Przewodnik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli wymyślamy wakacje, to trzeba się uważnie zastanowić nad tym, czy chcemy je przeżyć w kraju, czy może tym przypadkiem, pragniemy pojechać gdzieś dalej.


Przykładem jest saperka. Do czego służy? Kiedy będzie przydatna?


Saperki wynaleziono, jako część wyposażenia żołnierzy, a szerzej zaczęto ich używać w czasie I Wojny. Nazwa przywodzi na myśl dość złożony przedmiot, lecz jednak chodzi o prostą łopatką o głowni w szpic. Skąd zatem taka nazwa? Mianowicie, były użytkowane często w jednostkach saperskich, gdzie służyły do sprawnego odkopywania części min znajdujących się pod ziemią. Jednak to nie jedyne jej zastosowanie w armii, gdyż czasami też, w sytuacji ostatecznej może służyć, jako broń sieczna na polu walki.


Z kolei poręczny kształt oraz rozmiar tego typu narzędzia sprawiły, iż chętnie używana jest również przez wielu cywilów, jacy są w stanie z łatwością ją nabyć. Szczególnie miłośnicy wędrówek po górach i lasach noszą ze sobą tę niewielką łopatę, która przydatna jest choćby w czasie biwakowania. Można nią zakopać odpadki sanitarne lub też wbić przy jej pomocy śledzie do namiotu, albo też zrobić dookoła niego wgłębienie, ażeby deszczówka nie wlewała się do namiotu.


Z kolei kierowcy maja w bagażniku to niewielkie narzędzie w sytuacji zakopania się samochodu w dużych zaSPAch śniegu. Można w takiej sytuacji pojazd odkopać, co umożliwi dalszą jazdę. Nie da się ukryć, że to bardzo przydatny sprzęt.
2019-04-11 07:45
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.