Gdy zamierasz w trakcie wakacji spać na biwaku, nie zapomnij spakować do plecaka kilku niezbędnych przyborów

Urlopowy czas chcielibyśmy spędzić nie tylko w towarzystwie znajomych, lecz także w jakimś interesującym miejscu w naszym kraju albo zagranicą. Kiedy jedni preferują pobyt w drogim pensjonacie, to inni decydują się na parudniową wyprawę w góry. Decyzję, w które miejsce się wybrać, warto podjąć odpowiednio wcześniej, gdyż od takiej właśnie decyzji dużo zależy, np. zawartość torby podróżnej.

Pralka turystyczna
Niekiedy przecież jesteśmy zmuszeni na kilka dni przed planowanym urlopem wybrać się na zakupy i zakupić wszystko, czego nie odszukaliśmy w prywatnych szafkach. Wycieczkowiczom, którzy jadą pod namiot przyda się parę niezwykle użytecznych przedmiotów. A do nich na pewno trzeba byłoby zaliczyć latarki, śpiwory i ciepłe okrycia. Na biwaku potrzebujemy także wielu towarów, które następnie posłużą do przyrządzania posiłków. Jednakże prawdziwym wyzwaniem staje się pranie pobrudzonych, a i nierzadko przepoconych ubrań. I myliłby się ten, kto by twierdził, że pod namiot (zobacz naturehike cloud up 2) nie można zabrać ze sobą pralki.

Scrubba bag to oryginalna pralka, którą można bez najmniejszego problemu zapakować nawet do niepokaźnego plecaka. A dzięki takiemu postępowaniu zaoszczędzimy miejsca i będziemy w stanie spakować inne, równie potrzebne rzeczy.

Jeśli czytasz prezentowany tekst to znaczy, że temat Cię niezwykle zafascynował - wejdź na odnośnik do strony hotel 5 gwiazdkowy zakopane, a znajdziesz nie mniej atrakcyjne informacje.

taka pralka turystyczna ma formę torebki, do której wlewa się wodę i nieco proszku do prania. Później wystarczy kilka bądź kilkanaście minut, w zależności od stopnia pobrudzenia ubrań, potrząsać tą torebką. Następną fazą prania bywa, tak jak w przypadku tego tradycyjnego prania, płukanie, które odbywa się w taki sam sposób, jak poprzedni etap. A czyste bokserki można spokojnie powiesić na prowizorycznie skleconym sznurku.

Pralka turystyczna wydaje się być idealnym rozwiązanie dla tych, którzy nie pragną spędzać urlopu pod dachem hoteli, lecz pod gołym niebem. Jednak świetnie znane powiedzenie uświadamia nam, że nie ma radości bez smutku.

Scrubba bag, tak jak zresztą każda inna podręczna pralka, okaże się niewystarczająca, jeśli będziemy pragnęli w czasie wycieczki po górach wyprać odzienia większych gabarytów, dla przykładu kombinezon. Nasza rada jest zatem taka, aby jeszcze na etapie planowania wyjazdu spakować do walizki dodatkowe okrycie wierzchnie lub jeszcze jedną parę dżinsów, żeby potem nie martwić, co na siebie włożyć.
2021-08-03 21:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.