Parę krótkich porad dla właścicieli firm szukających odpowiedniego lokalu do wynajęcia.

Jedną z podstawowych decyzji, którą trzeba podjąć przy zakładaniu firmy będzie miejsce prowadzenia działalności. Wiele osób zakłada biznes w domu, jest to wyjście praktyczne, tanie i jeżeli tylko charakter wykonywanych czynności na to pozwala, niezwykle wygodne. Jednak jeżeli z różnych powodów własne mieszkanie nie będzie wchodzić w grę, to będzie trzeba pomyśleć o znalezieniu jakiegoś biura.
lokal użytkowy
Admin: Taylor White
Na podstawie: http://www.flickr.com
Możliwości będą tutaj dwie, pierwsza to wynajem biura w jednym z wielu różnych biurowców, druga to po prostu zakup. Oba te rozwiązania posiadają sporo wad i zalet, tak więc jeżeli ktoś będzie miał tylko taką możliwość, to powinien nad obiema się zastanowić. Zakup lokalu jest kosztowny, podobnie jak z każdą nieruchomością, lecz po zakupie nie trzeba będzie płacić co miesiąc za wynajęcie. Z opłat będzie podatek od lokalu użytkowego i rachunki za media, ale są to znacznie niższe koszty. Lecz aby kupić lokal trzeba dysponować odpowiednim kapitałem, dodatkowym kłopotem jest fakt, że jeśli firma się szybko rozrośnie, to po pewnym czasie trzeba będzie szukać nowego, większego biura i będą problemy z dotychczasowym. Nieco więcej na temat w źródle: obowiązkowy podatek od nieruchomości użytkowej.

podatki za lokal użytkowy
Admin: Daniel X. O'Neil
Na podstawie: http://www.flickr.com
Duża część firm jednak wynajmuje lokale. W dużej mierze wynika to z niechęci do pozbywania się elastyczności - wynajęte biuro da się w każdym momencie zwolnić i przenieść się do innego, tańszego albo większego. Przy zakupionej nieruchomości tak łatwe to już nie jest, bo albo trzeba zastanowić się nad rozbudową, co nie zawsze jest możliwe, albo wynająć, a dla firmy wyszukać coś większego.


Inne wiadomości

Jakim sposobem dostać się do potencjalnego odbiorcy usług lub towarów? Czy psychologia związana z kolorami wpływa na chęć zakupowania?

psychologia kolorów
Admin: David Mellis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aktualnie bardzo ważną funkcję w realizowaniu zakupów stanowi psychologia kolorów. Czego to dotyczy? W głównej mierze rozchodzi się o skojarzenia. Konsumenci kupują takie towary, jakich kolorystyka kojarzy się im z czymś przyjemnym.

W związku z tym że większość biznesmenów nie zamierza w ten sposób bawić, to zdecydowanie bardziej wolą oni zapłacić co miesiąc ratę wynajmu i mieć święty spokój. Lokale można wynająć w różnorodnych miejscach. Najpowszechniejsze są różnego rodzaju biurowce, począwszy od niewielkich, położonych na obrzeżach miasta, a kończąc na nowoczesnych biurowcach w samym centrum.

Ta solidna oferta (http://www.mslegit.pl/prawo-autorskie-wroclaw), którą przygotowaliśmy dla miłośników opisywanej problematyki, posiada zbliżone informacje na to ciekawe zagadnienie - sprawdź tutaj.

Oczywiście wraz z poziomem budynku idzie w parze cena za wynajem, biura gdzieś dalej od centrum można wynająć już za kilkadziesiąt złotych za metr, lecz te w samym centrum kosztować mogą parę razy więcej.
2022-02-19 08:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.