Jak zabezpieczyć swoją emeryturę?

Chcę nieco napisać na temat tego w jaki sposób ludzie mają możliwość zabezpieczyć własną starość, to znaczy emeryturę. A trzeba wiedzieć, że w szczególności te zamożne osoby powinny orientować się, że jeżeli nie chcą rezygnować z ponadprzeciętnego standardu życia to zawsze muszą jakoś oszczędzać bądź inwestować. Zwłaszcza godne zainteresowania są obligacje państwowe - nie tylko takie polskie! Trzeba dywersyfikować koszyk obligacyjny, ponieważ w końcu z całą pewnością nie powinniśmy zbytnio ryzykować. Sam prywatnie nie jestem ryzykantem - nieźle na tym ogólnie wychodzę...

Admin: pfala
Obligacje państwowe (więcej pomocnych wskazówek: przeczytaj) są fantastyczne, bo przecież możemy być może nie zarobić wiele, lecz przynajmniej sprawić, że nawet ogromny kryzys gospodarczy nie spowoduje, że utracimy swój majątek. Bardzo często nadmierne ryzyko sprawia, iż w razie większych perturbacji tracimy dużą część własnego majątku. Czyli czymś istotnym jest to by nie uważać, iż zainwestowanie w obligacje wyłącznie jednego państwa jest w porządku. I dlatego trzeba korzystać z usług porządnych firm inwestycyjnych, które niejako słyną z fantastycznej skuteczności. Całe szczęście, że nie wszyscy inwestorzy to hazardziści, którzy za ostro pogrywają.

Chciałbym również nieco napisać odnośnie rynku alternatywnego - a więc jest wielki sens w inwestowaniu kasy w te nieco mniej znane spółki. Wychodzę z takiego założenia, że jakąś tam część własnych inwestycji można ulokować w takowe przedsięwzięcia. Przecież rynek alternatywny (ciąg dalszy: ciekawe informacje) to naprawdę duże ryzyko, lecz również bardzo dobra szansa na jakiś sukces. Czyli naprawdę warto ryzykować, bo potem profity mogą być niezłe. Choć oczywiście nie muszą... A więc trzeba zachować odpowiednią ostrożność, a pewnie wszystko będzie dobrze. A takie przynajmniej są założenia - nie ma większego sensu być wiecznym pesymistą.


Inne wiadomości

Każdy ambitny rolnik potrzebuje usprawniać i powiększać swoje gospodarstwo rolne. W tej sytuacji ma kilka form wsparcia finansowego i dofinansowań

gotówka
Admin: Mark Hodson Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak wiadomo zapomogi, które proponuje unia europejska są często istnym ratunkiem w kryzysowych sytuacjach finansowych. Są one także genialnym wkładem pieniężnym, który gwarantuje rozkwit roli i podpisanie współpracy z przedsiębiorstwami.

Należy być raczej realistą - tym człowiekiem, który wie, że jeżeli chce bardzo dobrze poradzić sobie na stare lata, nigdy nie może być wielkim ryzykantem, chociaż oczywiście zachowawczość także nie jest wskazana. Podsumowując: jeśli chciałbyś zabezpieczyć swoją przyszłość i pieniądze, żeby nie klepać biedy na emeryturze, musisz rozpocząć działania już teraz. Jeśli o tym zapomnisz, znacznie pogarszasz własne szanse na taką emeryturę o której obecnie marzysz. Pewnie zależy Tobie na dogodnej emeryturze, a więc nigdy nie powinieneś zignorować tego zagadnienia.
2018-01-18 09:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.