W jaki sposób skutecznie opracować domowy budżet?

Zbliża się końcówka miesiąca, a Ty znowu planujesz odmrażać gotowe jedzonko do dnia wypłaty? Wizja nadprogramowych wydatków Cię konsternuje? Przejrzyj poniższy artykuł i dowiedz się w jaki sposób efektywnie zaplanować domowe wydatki.


Określenie planu wydatków domowych rozpoczynamy od spisania wszystkich wydatków, jakie trzeba ponieść.


Na początek przyjrzyjmy się tylko następnemu miesiącowi. Co będzie nam do tego potrzebne? Paragony, rachunki (na przykład za większe zakupy spożywcze), a także kartka oraz długopis. Na środku umieszczamy sumę netto naszych płac (uwzględniwszy dodatki przykładowo w postaci bonusów). Pierwsza część dotyczyć będzie wydatków, które są sztywne, czyli: opłata za wodę, energię, czynsz , telewizję, raty zadłużenia, ubezpieczenia, wydatek na paliwo i przejazdy miejską komunikacją - wszystkie sumy zapisujemy obok a pod spodem sumujemy. Następna partia kosztów to te, jakie przeznaczamy na konsumpcję - zakupy spożywcze, wyjścia do teatru - ponownie - oddzielamy oraz sumujemy.


Inne wiadomości

Bezproblemowy i pomyślny kredyt dla młodych małżeństw

kredyt
Admin: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Młode małżeństwa niezwykle często rozmyślają o kredycie. W dzisiejszych czasach żyjemy w czasach, gdzie nie każdego stań na kupno mieszkania, a jak wiadomo młode małżeństwa nade wszystko chcą mieć swój osobisty kąt. Mieszkanie z teściami pod ślubie może być mało wygodną sprawą, szczególnie jeśli mają oni niewielkie mieszkanko, czy mieszkają tam jeszcze inni członkowie rodziny.


filarum pożyczki
Admin: BCcampus_News
Na podstawie: http://www.flickr.com


Porównujemy planowane wydatki z sumą uposażenia. Wyszło na plus? To wspaniale, możemy przejść do drugiego kroku. Jesteś na minusie? Zbadaj raz jeszcze powstałe koszty oraz zastanów się, które z nich możesz obniżyć, ewentualnie skorzystaj z Filarum pożyczki.

Nie wahaj się - najnowszy tekst już pojawił się na naszej witrynie. Wejdź w podany link i wtedy wyszukasz wiele uzupełniających wiadomości na temat naszego inspirującego wątku.

Miej na względzie, że główne wydatki mogą wynieść do 60% wielkości comiesięcznego uposażenia.


Jeżeli zdamy sobie sprawę, jak dużo faktycznie wydajemy w przeciągu miesiąca, możemy przejść do konstruowania planu wydatków na cały rok kalendarzowy. Wziąwszy pod uwagę pierwszy miesiąc, spróbujmy ocenić wydatki w poszczególnych miesiącach na cały rok.
2021-10-21 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.