Jak może przedstawiać się w praktyce prawidłowe zarządzanie ludźmi?

Od długiego okresu czasu wiadomo, że członkowie personelu nie powinni być traktowani przez swych szefów jak poddani czy też bezmyślna niedroga siła robocza. Firma to zespół wielu ludzi, którzy mają swe sprawy i pragnienia.
ogłoszenia
Admin: Maciej Kasprzyk
Na podstawie: http://www.flickr.com


W pracy należy jednak zarządzać personelem tak, aby móc realizować projekty firmy.


finansowanie
Admin: Creative Tools
Na podstawie: http://www.flickr.com


W granicach zarządzania ludźmi managerowie powinni zdać sobie sprawę z tego, że pracownicy stanowią podwaliny przedsiębiorstwa, więc żeby ta działała dobrze, wcześniej trzeba zatroszczyć się o kolejne osoby. Tego typu zarządzanie ludźmi zwróci się niejako w postaci zaangażowanych oraz samodzielnych pracowników. Dobry kierownik nie może bać się dawać poleceń służbowych, przy czym nie powinien się też bać przyznawać do popełnienia kiedyś jakichś małych błędów. Poszczególni pracownicy powinni czuć, że są potrzebni, więc zasługują na cykliczne nagrody. Mogłyby być jednak one przekazywane w postaci wyjazdów konsolidacyjnych bądź innego rodzaju imprez firmowych.


Profesjonalny kierownik powinien także kierować się głoszonymi przez siebie regułami oraz zapewniać pracownikom wsparcie, którego wymagają.

Warty polecenia post? Jeżeli tak myślisz, sprawdź inne tego rodzaju artykuły na analizowany temat - bez grymaszenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (http://www.bhpprofesjonalnie.pl/szkolenia-bhp-piaseczno/).

Odczuwając tego rodzaju wsparcie, będą też okazywać jeszcze większe zaangażowanie podczas realizowania swoich obowiązków. Zaoferowane przez dobrego szefa poczucie bezpieczeństwa spowoduje, że będą wiedzieć, kto tę pomoc im ofiarował.
Manager natomiast może skierować ich na szkolenie, jeżeli tylko pracownik będzie go potrzebować. Trzeba także okazywać członkom personelu należący się im szacunek.
2022-01-15 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.