Kupujemy samochód używany - informator

Kupno pojazdu używanego jest to wyzwanie pełne pułapek, jakich nie można bagatelizować. Ostrożność i rozwaga mogą uchronić przed oszustem czy nieprzewidzianymi kosztami.
giełda
Admin: Mainstream
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na co należy kierować wyjątkową uwagę w ciągu oględzin? Poniżej najważniejsze reguły, o jakich musi wiedzieć każdy, kto jest zainteresowany zakupem auta używanego. W 2012 roku przywieziono do Polski 645 514 samochodów. Ich przeciętny wiek wynosił prawie 10 lat.

Spodobał Ci się ten materiał? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju tekst jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link usługi księgowe zawiercie.

Mnóstwo z nich sprowadzano w celu sprzedaży w naszym kraju. I tu zaczyna się kłopot, dlatego że handlowcy dość często poszukują za granicą najtańszych propozycji silnie zużytkowanych oraz powypadkowych wozów używanych. Importują egzemplarze, jakie byłyby często kwalifikowane jako złom. W efekcie, 90 proc. używanych wozów na naszym rynku przeszło mniejsze albo większe naprawy (tyczy się to też komisów). Następna plaga to wozy pochodzące z kradzieży. Kupuj więc bezpiecznie i z rozwagą. Jak to czynić?


transport
Admin: Motorrad-Presse.com
Na podstawie: http://www.flickr.com


Ostrożnie podchodź do propozycji o niezwykle atrakcyjnych cenach. Są przeróżne uzasadnienia, ale przeważnie idzie o szybką sprzedaż nielegalnego lub mocno zużytkowanego wozu używanego. Gdy nabędziesz czterokołowiec używany pochodzący z kradzieży, może ci wówczas zostać postawiony zarzut paserstwa.
Jeśli prawidłowość znaków identyfikacyjnych bądź dokumentów wypatrzonego przez ciebie pojazdu używanego wzbudza wątpliwości, od razu zrezygnuj z transakcji.

Wciągający artykuł? Jeżeli masz takie przekonanie, to równie wciągające treści przeczytasz również we wpisie, który jest tutaj.

Kiedy decydujesz się na zakup używanego pojazdu na giełdzie samochodowej, musi być to giełda sprawdzona, najlepiej przez kogoś ci zarekomendowana.
2020-06-05 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.