Co należy do zadań osoby, jaka poszukuje zatrudnienia na tego typu stanowisku jak stróż?

Czy wiesz, że od osób, jakie chcą być zatrudnione jako stróż jakiegoś obiektu, nie nakłada się zazwyczaj jakichś specjalnych wymagań? Oczywiście zalecane są osoby, jakie legitymują się wykształceniem np. licealnym, znają przepisy PPOŻ oraz ew. mają już doświadczenie w pracy na zbliżonym stanowisku.


Kolokwialne określenie tego typu stanowiska to odźwierny, jednak w ogłoszeniach o pracę stosuje się też określenia: stróż.


Do jego zadań należy zachowywanie czystości na wyznaczonym obszarze, którym może być np. dom czy stadion. Poza tym w co poniektórych wypadkach (np. opieka nad blokiem mieszkaniowym), wspomniany dozorca posiada przymus zachowywania czystości nad terenem przylegającym do takiej nieruchomości. Ponadto tego typu nadzór dotyczy także mienia, które znajduje się w ochranianym przez niego obiekcie. To właśnie z nim, jako z osobą pierwszego kontaktu będzie rozmawiać ktoś, kto chce taki obiekt zwiedzić. Pozostałymi słowami kompetentny gospodarz musi poza obowiązkiem troszczenia się o estetykę oraz stan technologiczny obiektu, odznaczać się również predyspozycjami interpersonalnymi.


Inne wiadomości

Czy owa praca okaże się dobra dla was?

firma - obrazeczek
Admin: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każde stanowisko pracy ma swoją dokładnie opisaną specyfikę, zatem nim będziesz ubiegać się o pracę, przeczytaj, czy jesteś ochoczy pełnić daną rolę.


Pierwszym z bardziej powszechnych zawodów i aktualnie względnie łatwo występującym na rynku pracy bywa zatrudnienie w biurze.


poszukiwania
Admin: Ttaaj
Na podstawie: http://www.flickr.com


Do pozostałych obowiązków osoby, jaka pracuje (zobacz ile zarabia przedstawiciel handlowy) na takim etacie jak dozorca jest także zapisywanie osób, które wchodzą oraz odchodzą z obiektu, nad którym posiada on swój nadzór. Tego typu pracownik robi także małe czynności konserwacyjne oraz porządkowe.


W ich ramach może przykładowo zamiatać liście przed wejściem do domu lub otwierać lufciki, żeby przewietrzyć środek danego obiektu. Zarobki na tym stanowisku nie zaliczają się do najwyższych, jednak ma to swe powody. Praca nie jest wymagająca ani uciążliwa.
2021-02-26 07:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.