Co trzeba zrobić, aby to US wypełnił zamiast Ciebie Twoją deklarację?

Każda pełnoletnia osoba ma obowiązek corocznego rozliczania się z US. Jednak to nie musi być jakiś wyjątkowo przykry obowiązek. Wręcz odwrotnie - nawet wcale nie musimy tego wykonywać - jeżeli tylko napiszemy specjalne pismo zawiadamiające Urząd Skarbowy, że to jego pracownicy powinni wypełnić naszą deklarację PIT-37 (lub PIT-36 jeśli prowadzisz swoją firmę).
Sęk w tym, że wspomniane pismo również nazywa się deklaracja PIT, przy czym oficjalne określenie to wniosek PIT-WZ. Należy go złożyć w czasie do 16 kwietnia. Należałoby go wypełnić oraz wysłać drogą elektroniczną. Nie jest to jednak sposób najlepszy, ponieważ przynosi ze sobą pewne restrykcje. Jest nim m.in. termin składania takiej deklaracji.

Jeśli szukasz tego typu ciekawej informacji, sprawdź pod linkiem (https://www.programylojalnosciowe.pl/oferta/analityka-i-badania-pomiar-skutecznosci-programow/), tutaj też z pewnością jest dokładnie to, czego poszukujesz.

Można by to mianowicie zrobić od 15 marca do 1 kwietnia czy też konieczność jego oddania wyłącznie w postaci komputerowej. Niezależnie od tego, jeżeli zdecydujesz się na samodzielnie wypełnienie deklaracji, to wiesz, że mógłbyś to wykonać w terminie od pierwszego stycznia do 30 kwietnia i mógłbyś złożyć swoją deklarację również zanosząc ją do US. Ponadto jeżeli zdecydujesz się wykonać to przez internet, przykładowo poprzez aplikację typu pity 2016, to mógłbyś liczyć na dużą pomoc, jaka poprowadzi Cię krok po kroku.


koszule flanelowe


coaching
Admin: Wheels ON
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pamiętaj, że przy wypełnianiu deklaracji, mogłabyś także wykonać coś dobrego dla innych.
Mogłabyś czyli przekazać jeden procent podatku wybranej przez siebie tzw. organizacji użytku publicznego, np. zajmującej się pomocą niepełnosprawnym dzieciom fundacji. Listę tych fundacji znajdziesz między innymi u członków personelu US i na rządowej stronie online.
2022-06-09 14:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.