Jakie działania w stosunku do dłużnika podejmuje firma windykacyjna?

Żyjemy w czasach, kiedy w każdym miejscu czeka na nas jakaś okazja na wydawanie oszczędności. Z jednej strony to prawidłowo, że możemy kupować przedmioty najwyższej klasy, z innej jednak istnieje pewna możliwość tego, że będziemy kupować za dużo oraz popadniemy w tak zwaną spiralę zadłużenia.


Wtedy najprawdopodobniej odezwie się do nas pewna firma, której pracownicy będą starać się nakłonić nas na spłacenie wierzytelności.
Tego typu firma windykacyjna mogłaby z pozoru przynosić na myśl funkcjonowanie takiego urzędnika jak egzekutor komorniczy, jednak posiada od niego o wiele mniejsze prawa. Pracownicy takiej spółki mogą przykładowo wysłać do nas prośbę o polubowne rozwiązanie problemu. Zazwyczaj za tego typu działanie taka firma (polecamy https://www.forsel.pl/kredyty-dla-firm/kredyt-obrotowy) nie pobiera nawet prowizji. Poza tym ci członkowie personelu przeważnie starają się dopomóc nam poprzez zaproponowanie rozłożenia należności na korzystne dla nas raty. Jeżeli jednak wierzyciel nie będzie chciał albo nie będzie mógł spłacić swego zadłużenia, to pracownicy firmy windykacyjnej będą zobowiązani do rozpoczęcia postępowania egzekucyjnego. Opiera się to na złożeniu pozwu oraz poprzez wkroczenie komornika, do bardziej radykalnych przedsięwzięć.


procent
Admin: Karolina van Schrojenstein Lantman - Orlinska
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przykładowo jeśli dług zaistniał na skutek opóźnień w spłacaniu kredytu mieszkaniowego, to w efekcie dłużnik może nawet stracić swoje lokum. Analogiczna sytuacja dotyczy niestety ruchomości, np. samochodu czy komputera. Jednak to już ostateczność, uprzednio firma windykacyjna będzie chciała rozwiązywać problem kompromisowo.
Jedną z możliwości jest dodanie wierzyciela do różnorodnych baz, co ograniczy mu zaciągnięcie jakiegoś innego kredytu lub pożyczki. Z tego też powodu stanowczo korzystniej jest ostrożnie operować swoim majątkiem.
2022-03-04 08:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.