Jak rozliczyć PIT-37 - wytyczne

Zeznanie PIT 37 jest najpopularniejszą deklaracją podatkową składaną w typowych wypadkach, gdy zatrudniony, zleceniobiorca czy emeryt rozlicza własne jedyne źródła dochodów rocznych.


Owa deklaracja nie jest dla Ciebie, jeżeli rozliczasz pozarolniczą działalność gospodarczą bądź działy specjalne wytwórczości rolniczej.


program pit 2016 online
Admin: Billie Ward
Na podstawie: http://www.flickr.com


W nich sam bowiem jesteś odpowiedzialny za obliczenie a także zapłatę należnego podatku dochodowego. Jeśli pozyskujesz zyski opodatkowane wedle skali tak za pośrednictwem płatnika (dla przykładu umowa o pracę), jak także bez pośrednictwa płatnika (na przykład sprzedajesz prywatnie meble na aukcyjnym serwisie), wówczas nie wybierzesz tej deklaracji. Deklaracja tyczy się jednostek, które do swych przychodów nie doliczają dochodów małoletnich dzieci. Doliczenie następować może tak przy opodatkowaniu indywidualnym, przy wspólnym rozliczeniu, jak również rozliczeniu jako osoba samotnie wychowująca dzieci. Doliczać nie możemy jednakże dochodów małoletnich z pracy, stypendiów oraz dochodów z przedmiotów oddanych im do swobodnego użycia. Wtedy dalej możesz się opodatkować w PIT 37, zaś małoletni złoży swoją deklarację, jaką sygnować musi jego rodziciel bądź opiekun.


Inne wiadomości

Rozlicz PIT za rok 2016/2017 przez internet - szybko i sprawnie

przygotowanie do certyfikatu
Admin: The Forests Dialogue
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozliczenie opodatkowania dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok to niezbyt miły obowiązek, który spada na wszystkich pracujących ludziach, bez względu na to, czy będziemy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w obcej spółce ewentualnie również prowadzimy indywidualną działalność gospodarczą. Naturalnie każda osoba, która otrzymała przychód w ubiegłym okresie podatkowym, musi wypełnić odpowiedni formularz pit.


Udogodnienia w postaci e-formularzy oraz komunikacja z urzędem skarbowym drogą elektroniczną


Zeznanie tyczy się osób, które nie obniżają przychodów o straty z lat ubiegłych. Kiedy doliczeniu podlegają straty - złożyć powinno się inną deklarację.

Masz spory kłopot ze znalezieniem dobrego rozwiązania Twojego kłopotu? Na pewno szybko pomoże Ci ta strona adwokat warszawa sprawy rodzinne.

PIT-37 możemy złożyć z kolei za rok, w którym wykazano stratę, a więc podatnik miast zarobić - stracił. Zeznanie tyczy się współmałżonków rozliczających się wspólnie, jeśli oboje spełniają warunki do złożenia PIT-37. Omyłką jest składanie łącznie zeznań PIT-37, w wypadku gdy w roku, za który składa się rozliczenie, doszło do zawarcia małżeństwa czy do rozwiązania wspólności majątkowej.


Mąż i żona rozliczają się wtenczas samodzielnie, każdy z nich na deklaracji, która jest dla niego stosowną. Miej na względzie, że odliczenia, które przewiduje ustawa o PIT, tyczą się odrębnie każdego z partnerów.

Zainteresował Cię prezentowany wpis? Jeśli tak, to bez wahania przeczytaj też to użyteczne źródło (https://abk.pl/kontakt/). Zwyczajnie kliknij tu a z pewnością się nie rozczarujesz.

Program pit 2016 online za pomocą jakiego łatwo się rozliczysz, jest dostępny w internecie.
2021-05-15 08:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.