Rozliczenia PIT, lepiej wirtualnie czy tradycyjnie?

Deklaracje PIT są żmudnym przymusem, jednak w tej chwili każdy uzyskujący dochody ma możliwość zeznania przed fiskusem poprzez Internet. Szybko, łatwo, a przy okazji – bezpiecznie.


Jeśli jednak ktoś jeszcze nie wypróbował odprowadzenia online – koniecznie powinien to jak najszybciej zrobić.


pole uprawne
Admin: apathy_girl
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inne wiadomości

Sprzedaż bazy wiadomości dla przedsiębiorstw - co się z tym łączy?

możliwości
Na podstawie: http://www.archicom.pl/
Nie da się ukryć, iż w dobie sieci www i rozwiniętych systemów teleinformatycznych użytkowanie baz danych stanowi jeden z głównych szczegółów działalności firmy. Zarówno w ciągu konkursów on-line bądź telefonicznych istnieje ryzyko, że nasze dane zostaną przekazane innym podmiotom.


Jedną z e-deklaracji, którą można wypełnić poprzez Internet jest PIT 36. Dotyczy on osób, które uzyskiwały dochód za pomocą pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej na tak zwanych zasadach ogólnych. Skala podatkowa wynosi od 18 do 32 procent. Obejmuje również obywateli, którzy nawet małą część przychodów uzyskali bez pośrednictwa płatników. Jeśli ktoś jednak ma dwie różne działalności – drugą o charakterze, to poza deklaracją PIT (zobacz program do rozliczana pitów) 36, obywatel musi także uzupełnić PIT 28. Z PIT-u 36 skorzystają także osoby posiadające kredyt podatkowy, jak również prowadzące najem, dzierżawę albo też uzyskujący dochód poza granicami Polski. Ci ostatni natomiast nie mają musu odprowadzenia podatku w Rzeczpospolitej.

Pokrewne informacje opublikowano tu - więcej zobaczysz na stronie (https://www.workservice.pl/szukaj-ofert/?query=&location=W%C5%82oc%C5%82awek&district=&country=&worktype=a972&published=&sort=published_atr), którą także dobrze jest poznać. Naturalnie jeśli taka kwestia jest dla Ciebie warta zainteresowania.

Z PIT-u 36 mogą skorzystać również osoby w związku małżeńskim.


PIT online 2016 było jednym z łatwiejszych procedur, które każdy pełnoprawny oraz dojrzały obywatel Polski musiał wykonać pit online na 2016 rok. Osoby uzyskujące przychody w 2015 roku musiały na początku bieżącego rozliczyć się z „fiskusem”, jednak nie było to takie proste. Co roku w urzędach można napotkać ogromne kolejki. Co roku jednak zmniejszają się one, ponieważ obywatele wybierają rozliczenie z urzędem przez Internet.


Dzięki powszechnej sieci, każdy może rozliczyć swoje przychody przez specjalne aplikacje. PIT online 2016 było w minionym okresie podatkowym jedną z prostszych kwestii dla każdego podatnika.
2019-08-30 14:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.