Trenujemy na „Orliku”

Kilka lat temu w tym pięknym państwie - to nie sarkazm – począł się pomysł budowy tzw. „Orliki”, tj. boisk ogólnodostępnych w małych miastach powiatowych czy gminach wiejskich. Z początku byłem dość mocno sceptyczny temu pomysłowi. Zapach Gierka podnosić się zaczął, tak więc aparat intelektualny podpowiadał „To się udać nie może a na pewno będzie bardzo kosztowne” i na pewien czas zapomniałem o tym temacie.

Piłka nożna
Admin: fabbio
Na podstawie: http://www.flickr.com
Los chciał, iż tej wiosny dane mi było grać na jednym z wyżej wspomnianych ”Orlików”. Pawełkowi bardzo spodobało się kopać w piłkę, więc byłem zmuszony wynaleźć dobre do tego celu miejsce. Graliśmy więc w naszym ogródku. Mały piłkarz odziany w bluzę dla dziecka i ja - bramkarz w bardzo wygodnej bluzie do biegania.

Inne wiadomości

Jeżeli ma u nas być trampolina cena jej będzie dla nas ważna

adidas prezentuje nowe ClimaCool® Seduction
Admin: adidas
Na podstawie: adidas
Najczęściej chcemy zaproponować naszemu potomstwu wszystko co najwspanialsze. Przez to też szukamy takich urządzeń do ogródka, które sprawią, że nie będzie się ono nudziło.


Na nieszczęście, rezultat tych rozgrywek dla ogrodu nie był najlepszy. Zniszczyliśmy kwiatki, narażone były nowe drzewka owocowe, zatem sprawa boiska stała się pilna. Wspomniany wyżej piłkarz przypomniał, że jest w naszej wsi „Orlik”. Tak więc z lekkim niepokojem jak z tym boiskiem będzie wzięliśmy piłkę i wyruszyliśmy. Obawy miał głównie bramkarz. Ale cóż można było począć, uroda ogrodu nie mniej ważna od kultury fizycznej młodzieży.

Poszliśmy na boisko mieszczące się 20 minut marszu od naszego miejsca zamieszkania.

Jeśli Twym celem na dziś jest znalezienie kolejnego tak niebanalnego artykułu jak ten, to uczciwie zalecamy tę ofertę (http://myj-car.pl/odswiezanie-i-renowacja-lakieru/). Pomyśl o tym - ona przypadnie Ci do gustu.

Dostrzegliśmy najprzód zielony teren wielkiego boiska, a w dali 2 małe do koszykówki i do piłki nożnej. Ponieważ pogoda była tego popołudnia piękna, na „Orliku” panował niewielki tłok. Kolorowy tłum ubrany w modne bluzy dziewczęce, młodsze dzieciaczki w bluzy dla dzieci. Starsi chłopcy odziani w bluzy bluzy do joggingu.

Nowoczesna nawierzchnia - (bieżnia sportowa) okazała się mieszanką trawy oraz miękkiego granulatu. Efekt tego taki, iż boisko jest wystarczająco twarde żeby przyjemny był bieg a równocześnie dość miękkie by w razie upadku było bezpieczne.

Polityczne życzenie konsolidacji miejscowej ludności też się sprawdziło. Rzeczywiście, w małej miejscowości mecz lokalnych drużyn urasta rangą do potyczki kadry narodowej.
2021-01-21 00:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.