Rozlicz PIT za rok 2016/2017 przez internet - szybko i sprawnie

Naliczenie opodatkowania dochodowego od osób fizycznych za 2016 rok to niezbyt przyjemny obowiązek, który spoczywa na wszystkich zatrudnionych osobach, bez względu na to, czy będziemy zatrudnieni w oparciu o umowę o pracę w czyjejś firmie czy także mamy indywidualną działalność produkcyjną. W rzeczywistości każda osoba, jaka otrzymała przychód w ubiegłym okresie podatkowym, musi wypełnić odpowiedni formularz pit.


Ułatwienia w postaci e-formularzy oraz rozliczenia drogą elektroniczną


przygotowanie do certyfikatu
Admin: The Forests Dialogue
Na podstawie: http://www.flickr.com


Od paru lat cykliczne składanie formularza odnoszącego się do podatku dochodowego podlega istotnym usprawnieniom oraz ułatwieniom. Nie jest teraz w rzeczywistości tak, że druki pit umieją rozliczyć jedynie księgowi i to do nich każdorazowo trzeba się wybierać, aby nie mieć w następstwie problemu z urzędem skarbowym. Dzięki działaniom organów podatkowych, powstało dużo programów internetowych, przykładowo pit 2017 online, dzięki jakim wyliczymy nasz podatek za poprzedni czas rachunkowy. Jest to oczywiście jeden z kilkunastu programów, umożliwiających nam proste oraz szybkie rozliczenie. Niemniej tak jak w przypadku kilku innych cechuje się on tym, iż posiada wbudowaną kompletną bazę potrzebnych nam formularzy oraz powinniśmy jedynie zdecydować się, czy musimy rozliczać się poprzez druk pit 37 ewentualnie może dotyczy nas formularz pit 38 albo pit 36, ewentualnie pit 28 dla tych płacących podatki w systemie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Szczęśliwie aplikacje tego rodzaju są bardzo intuicyjne, dzięki czemu bez większego kłopotu poradzimy sobie z wypełnieniem zeznania za rok 2016 - artykuł o picie 2017 online.


Po wybraniu odpowiedniego formularza powinniśmy już wyłącznie właściwie wpisać dobre kwoty i program samodzielnie wyliczy nam stawkę należności, my sami musimy jeszcze następnie tylko sprawdzić bezbłędność wypełnienia druku, przesyłając go do początkowej kontroli. Po całym tym procesie musimy dostać informację, że nasz podatek dochodowy dzięki programowi pit 2017 online został poprawnie wypełniony i mamy ten cały proces za sobą.


Inne wiadomości

Portal podatnika ma wszystkie najnowsze wiadomości

strona internetowa
Admin: Chris & Karen Highland
Na podstawie: http://www.flickr.com
Powinno się zaznaczyć, że w kwestiach podatkowych nie jesteśmy zostawieni sami sobie, gdyż wyjaśnienia na przeróżne zapytania, możemy szukać na specjalnych portalach.


Kogo dotyczy pit 38?


Odmiennie wygląda sprawa rozliczenia przychodu z tytułu sprzedanych papierów wartościowych. Takie naliczenie, określane jako pit 38, dotyczy przede wszystkim tych osób, które otrzymały dochody z tytułu sprzedaży papierów dłużnych, pożyczonych papierów wartościowych, albo za część w papierach wartościowych danej spółki - .


Formularz pit 38 dotyczy głównie owych osób fizycznych, które otrzymują dochody z obrotu akcjami, obligacjami bądź odrębnymi papierami wartościowymi.


Co istotne, w każdym przypadku rozliczenie podatku dochodowego obliguje jedynie nas i to my powinniśmy do końca do końca okresu rozliczeniowego rozliczyć się z urzędem skarbowym. W rzeczywistości nie ma też co zostawiać wykonania zeznania, albowiem dzięki wielu programom komputerowym jest to rzeczywiście proste, sprawne i szybkie.
2020-04-07 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.