Towar
budynek szkoły
Na podstawie: flickr.com

Z jakiego powodu dochody spółki nie mówią o jej rzeczywistej sytuacji materialnej?

Każdy przedsiębiorca chce, żeby obroty w jego spółce były jak największe. Hipotetycznie rzecz biorąc nie odzwierciedlają one rzeczywistej sytuacji materialnej spółki, ponieważ nie uwzględniają kompletnych kosztów prowadzenia działalności.
kryzys
Admin: Krzysztof Brożyna
Na podstawie: http://www.flickr.com

Reklama na billboardzie

Reklama wielkowymiarowa w dzisiejszych czasach gra ogromną rolę w budowaniu renomy. Marketing to nie tylko tv bądź radio, to również szereg materiałów reklamowych, takich jak ulotki, plakaty, banery, czy spoty reklamowe, jakie służą do promocji towarów i usług.
Pierścień zabezpieczający

odprawy emerytalne jako jednokrotne, popularne świadczenie pieniężne

Ustawa stanowi, że rezerwy szacuje się w uzasadnionej, wiarygodnie oszacowanej ceny. Nie wskazuje jednakże rzeczowych procedur oceny rezerw. Wielkość, na jaką sporządzana jest rezerwa, powinna być jak najbardziej odpowiednim szacunkiem nakładów niezbędnych do spełnienia istniejącego obowiązku na dzień bilansowy, czyli kwotą, jaką firma uiściłaby w ramach zrealizowania obowiązku na dzień bilansowy, albo zapłaciłaby na rzecz strony trzeciej w zamian za przejęcie na siebie obowiązku w owym czasie.
przychody
Admin: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co w przypadku firmy jest przychodem oraz kiedy on powstaje?

W ekonomii funkcjonuje wiele terminów a jednym z nich jest przykładowo przychód. Jest to naturalnie całkowita liczba sprzedanych produktów, dóbr i świadczonych usług netto (po odliczeniu podatku VAT) w danym okresie rozliczeniowym.


Co w przypadku firmy jest przychodem oraz kiedy on powstaje?

Powyższe powinien wiedzieć każdy przedsiębiorca.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.