Towar
kryzys
Admin: Krzysztof Brożyna
Na podstawie: http://www.flickr.com

Reklama na billboardzie

Reklama wielkowymiarowa w obecnych czasach odgrywa ogromną rolę w budowaniu renomy. Reklama to nie tylko telewizja bądź odbiornik radiowy, to także szereg materiałów reklamowych, takich jak ulotki, plakaty, banery, czy spoty reklamowe, które służą do promocji towarów i usług.
przychody
Admin: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com

Co w przypadku firmy jest przychodem oraz kiedy on powstaje?

W ekonomii funkcjonuje dużo pojęć a jednym z nich jest przykładowo przychód. Jest to oczywiście łączna liczba sprzedanych produktów, dóbr i świadczonych usług netto (bez podatku VAT) w danym okresie rozliczeniowym.


Pierścień zabezpieczający

odprawy emerytalne jako jednokrotne, popularne świadczenie pieniężne

Ustawa stanowi, iż rezerwy szacuje się w uzasadnionej, wiarygodnie ocenionej wartości. Nie pokazuje jednak rzeczowych procedur oceny zasobów. Suma, na jaką ustanawiana jest rezerwa, powinna być jak najbardziej stosownym szacunkiem nakładów nieodzownych do zrealizowania istniejącego obowiązku na dzień bilansowy, czyli sumą, którą firma uiściłaby w ramach zrealizowania obowiązku na dzień bilansowy, lub uiściłaby na rzecz strony trzeciej w zamian za przejęcie na siebie obowiązku w owym czasie.
budynek szkoły
Na podstawie: flickr.com

Z jakiego powodu dochody spółki nie mówią o jej rzeczywistej sytuacji materialnej?

Każdy biznesmen chce, żeby obroty w jego firmie były duże. Hipotetycznie rzecz ujmując nie odzwierciedlają one rzeczywistej sytuacji materialnej spółki, ponieważ nie uwzględniają wszystkich kosztów prowadzenia działalności.
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.